W Polsce fotowoltaika bardzo prężnie się rozwija. Z roku na rok spadają znacznie ceny nie tylko zakupu poszczególnych modułów i akcesoriów, ale także montażu systemów. Co więcej, można również skorzystać z wielu różnorodnych dofinansowań, co pozwala zaoszczędzić. Nadal trwają jednak spekulacje na temat tego, ile tak naprawdę wynosi żywotność paneli, a także, czy rzeczywiście są one trwałe. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

W obecnych czasach montaż systemów fotowoltaicznych staje się coraz bardziej popularny! Na ten krok decyduje się bardzo wiele osób prywatnych, które chcą zbudować taki system u siebie w domu i w ten naturalny sposób pozyskiwać prąd. Od czego zacząć taką inwestycję? Jak powinno wyglądać przygotowywanie się do montażu paneli fotowoltaicznych? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim „przewodnikiem fotowoltaicznym”.

Każdy system fotowoltaiczny, który montowany jest w obrębie domu lub też przedsiębiorstwa składa się z kilku bardzo ważnych urządzeń. Jednym z nich jest moduł, czyli tak zwany panel fotowoltaiczny. Sprzęt ten najczęściej instaluje się na dachach, chociaż można spotkać również sporo paneli stawianych na gruncie. Co można powiedzieć o działaniu modułów fotowoltaicznych? Jak wygląda ich budowa? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

© 2022 CONCEPT Sp. z o.o. All Rights Reserved.