Ogrzejmy się… z pompą ciepła, naturalnie!

ogrzejmy-sie-z-pompa-ciepla-naturalnie

Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularnym i jednym z najbardziej wydajnych źródeł ogrzewania domów, ale sposób ich działania czasami może wydawać się zagmatwany. W rzeczywistości jest to prosta technologia, która wytwarza więcej energii cieplnej dla Twojego domu, niż ona jej zużywa.

Zasadniczo pompa ciepła jest jak lodówka tylko działająca w odwrotnym procesie.Pochłania naturalnie występujące ciepło z powietrza, ziemi lub wody, aby ogrzać Twój dom i wodę, ponieważ w każdej materii o temperaturze wyższej od zera absolutnego (0 K ~ -273°C) jest energia. Opierając się na drugiej zasadzie termodynamiki ciepło w naturalny sposób przenosi się z cieplejszego obszaru do chłodniejszego, a pompa ciepła działa odwracając ten proces, wykorzystując do tego stosunkowo niewielką ilość energii elektrycznej. W efekcie końcowym pompa ciepła przenosi ciepło, nie wytwarza go, a energia elektryczna jest paliwem do transportu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej naturalnej alternatywnie ogrzewania, zapraszamy do kontaktu. Nasi eksperci przeprowadzą audyt energetyczny i pomogą dobrać idealną pompę ciepła dla Twojego domu.